O autorce

Kim jestem ?

Jestem absolwentką wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Moim marzeniem było zostać ambasadorem Polski w Paryżu. Jednak marzenie to, jak wiele innych, zostało poddane życiowej weryfikacji. Kto jednak z nas nie planował kim będzie jak dorośnie.

Dlaczego książki dla dzieci?

Oprócz wcześniej wymienionych trzech powodów, nie znajduję żadnych innych. Warto jednak w tym miejscu nadmienić, iż Franek nie byłby Frankiem gdyby nie talent i wyobraźnia Joanny Kenckiej. To ona nadała Frankowi i jego otoczeniu kształt, ożywiła głównego bohatera, jego rodzinę i przyjaciół.

Dlaczego po francusku?

Dla mnie język francuski od zawsze miał magiczne brzmienie.Dlatego między innymi wybrałam profil klasyczny w liceum aby oprócz angielskiego, łaciny i greki uczyć się francuskiego. Poza tym znajomość więcej niż jednego języka staje się naturalna i oczywista.Podpisuję się obiema rękoma pod stwierdzeniem, iż jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.

Dlatego postanowiłam nadać Frankowi drugą tożsamość i umieścić go w świecie frankofońskim. Może jego dwujęzyczność zainspiruje rodziców, opiekunów do polubienia języka francuskiego.

Kup książkę w wersji elektronicznej